Jeugd Rovoc timmert stevig aan de weg

RODEN - De jeugdafdeling van volleybalvereniging Rovoc groeit momenteel als kool.

Los van het feit dat de jongste afdeling zich binnen de lijnen van haar beste kant laat zien, timmeren ze ook buiten de lijnen flink aan de weg vertelt Rovoc-voorzitter Bert Schutte. "We doen ieder jaar mee aan acties. Dit jaar doen we mee aan de Poeisz-actie in Nieuw Roden, waarbij de jeugd punten spaart, waarmee we als de actie is afgelopen geld kunnen verdienen voor onze vereniging." "De opbrengst investeren we dan ook weer in onze club, want er zijn tal van zaken die structurele aandacht verdienen. Zo vinden we het belangrijk dat onze jeugd goede training krijgt en daar investeren we dan ook in. Elk team heeft een trainer en een hulptrainer, want er moet ook aandacht zijn voor technische ontwikkeling, zodat de jongste categorie op tijd klaar is voor de volgende stap in hun sportieve loopbaan wanneer ze doorstromen."

Geen titel

Over niet al te lange tijd loopt het seizoen ten einde. Waar de trainingen nog doorlopen tot begin juni, eindigen de competities eind april. Sportief gezien verloopt het overwegend volgens plan, vervolgt Schutte. "We spelen op geen enkel front mee voor de titel, maar ik verwacht ook niet dat we dit seizoen met een team degraderen. Ons hoogst spelende herenteam doet goed mee in de bovenste regionen van de tweede klasse, maar ons hoogst spelende damesteam moet de komende periode nog wel stevig aan de bak in de eerste klasse om buiten de gevarenzone te blijven, maar binnen Rovoc hebben we er alle vertrouwen in dat ze het gaan redden." Vooruitkijkend naar de toekomst zijn er zeker nog onderdelen die verbetering nodig hebben, besluit de voorzitter. "Natuurlijk wil je nieuwe leden geen nee verkopen, maar we hebben momenteel een groot aantal leden die we wekelijks moeten zien te herbergen. Het verloopt allemaal volgens plan, maar qua capaciteit zou het geen overbodige luxe zijn als we in de toekomst aanvullende mogelijkheden kunnen krijgen, want de velden bij ons beginnen ondertussen aardig vol te lopen. Naast investeren in de jeugd is dit een onderdeel waar ons beleid in het verdere verloop van het jaar op is gericht." Jeroen Kunst