Stichting 't Wylpke: 'draagvlak moet je creëren'

DE WILP

‘Kinderen in De Wilp weten niet wat ze missen', stelt het bestuur van stichting 't Wylpke. Daarom herintroduceren zij na jaren de speelweek weer in het dorp. Een gesprek met de initiatiefnemers.

door Merijn Slagter Voor kinderen in De Wilp is er goed nieuws nu jullie met Stichting 't Wylpke de speelweek komende zomer gaan organiseren. Waarom heeft dit 15 jaar lang niét plaatsgevonden? ,,Wat betreft het ontbreken van de speelweek in de afgelopen 15 jaar, dat kunnen we eigenlijk niet eens precies zeggen. De speelweek is gewoon iets wat wij als stichting, en zeker ook de jeugd van vroeger, missen. Sinds twee jaar hebben wij de stichting weer nieuw leven ingeblazen. En voor sommige leden van ons bestuur was het herintroduceren van de Speelweek dé reden om 't Wylpke te versterken. Een ander heeft dat weer meer met de Sinterklaasintocht. Het hoofddoel van 't Wylpke is om zulke activiteiten te kunnen blijven organiseren.'' Speelweken zijn in omliggende dorpen - zoals bijvoorbeeld Leek - al een groot succes. Weten jullie ook of er in De Wilp genoeg draagvlak is om zo'n week goed op te zetten? ,,Draagvlak moet je creëren, vinden wij. Kinderen in De Wilp weten nu nog niet wat ze missen. Dat weten ze na de speelweek wel. Bij de ondernemers in De Wilp is in ieder geval wél draagvlak. Bijna iedere ondernemer heeft een donatie gedaan, waarmee ze onder meer de speelweek financieel steunen. Voor sommige donaties moeten de handen uit de mouwen. Vanaf 2016 zorgen wij ervoor dat het monument en de abri's in ons dorp schoongehouden worden. Uiteraard tegen een leuke vergoeding.'' Het klinkt heel leuk, zo'n speelweek. Maar wat kan de jeugd in De Wilp tijdens deze week precies verwachten? ,,Tijdens de speelweek in De Wilp, die van 22 tot 25 augustus plaatsvindt, staat de week vier dagen lang in het teken van bouwen en timmeren, sport en spel en kunst en cultuur voor kinderen van groep 1 tot en met groep 8 van de basisschool. Onder begeleiding van vrijwilligers bouwen ze zelf in groepjes een hut van hout en spijkers. Naast het bouwen en stylen van de hut, doen we ook nog andere leuke dingen. De week is daarnaast ook bedoeld om de sociale cohesie in ons dorp te vergroten. We willen de overige bewoners namelijk ook bij de speelweek betrekken. Zij kunnen ondersteunen bij de activiteiten en de catering. Verschillende instanties en verenigingen zullen ons bijstaan. In welke vorm dat zal zijn is nog een verrassing. Hoe dan ook, het worden mooie dagen in augustus, die worden beëindigd met een spetterende afsluiting in het dorpshuis: De Wilp's got talent!'' Met Stichting 't Wylpke blijven de door jullie georganiseerde activiteiten ongetwijfeld niet beperkt tot alleen de Speelweek. Waar maken jullie je nog meer sterk voor? ,,Ons slogan is: 't Wylpke brengt de jeugd samen'. Dat betekent dat we de jeugd graag in De Wilp willen houden. Koningsdag is zo'n dag dat er in eigen dorp weinig tot niets georganiseerd is. Hier gaan we dit jaar ook verandering in brengen. Het programma is nog niet volledig bekend, maar versierde fietsen en ballonnen zijn twee steekwoorden. Verder hebben we al tweemaal een geslaagde disco georganiseerd en deze zal dit jaar ook weer terugkomen. Net als de sinterklaasintocht, die we eveneens weer voor onze rekening nemen. Maar als mensen nieuwsgierig geworden zijn, kunnen ze ook eens een kijkje nemen op stichtingtwylpke.nl of ons op Facebook volgen voor het laatste nieuws.'' het bestuur van stichting 't Wylpke bestaat uit Alida Duursma, Audrey Gatsonides, Evelien Ten Hage, Gerda Beute, Laura Roffel, Marina Smit, Martha Ploeg, penningmeester Inge van der Greft en voorzitter Anneleen van der Zee. De dames zijn nog op zoek naar een geschikte secretaris.

Auteur

Merijn Slagter